Een patiënt met een ernstige TCA-intoxicatie

Intoxicatie

Tricyclische antidepressiva werden vroeger veel gebruikt voor depressieve stoornissen en zijn grotendeels vervangen vanwege het optreden van toxiciteit in hoge doseringen. Coma, ritme- en geleidingsstoornissen en uiteindelijk cardiogene shock kunnen als gevolg van toxiciteit optreden. Alkalinisatie met natriumbicarbonaat is de behandeling van keuze. Wij presenteren een casus van een vrouw met een ernstige intoxicatie met nortriptyline, gecompliceerd door een herpes-simplexviruspneumonie.

Log in om het volledige artikel te lezen of een reactie te plaatsen

Abonneren

Downloads bij dit artikel

Direct abonneren

Word nu abonnee van A&I en ontvang:

• 4x per jaar het nascholingstijdschrift;
• toegang tot het online kenniscentrum;
• 4 geaccrediteerde e-learnings per editie.

Abonneren

Vraag gratis een geaccrediteerde e-learning of proefnummer aan

Direct aanvragen